niedziela, 15 września 2019

Wkradnie się, opęta, rozkocha. 💕Czasami, kiedy coś się nie udaje, coś zawodzi, jest tym, czego nam właśnie teraz potrzeba. Może dzięki temu odkryjemy jakąś ważną prawdę o nas samych, o kimś, o czymś. No, a i bywa tak, że dzięki chwili rozczarowania, odnajduje się miejsce, do którego chce się wracać, które powraca w myślach i cieszy swoją obecnością. Miejsce, które niespodziewanie wkradnie się do Twojego serca. Nie zapyta, zrobi tak, by Cię odnaleźć i w sobie rozkocha, a Ty ulegniesz tak łatwo, tak szybko, w mig.  
🙐Ukryty w lesie, na skraju jeziora. Piękny, stary, mający w sobie TO COŚ. Jaką radość musiała mieć osoba, która odkryła to miejsce zupełnie przypadkiem. Choć ja tam w przypadki nie wierzę. Wyobraź sobie, idziesz lasem, jakiś on inny. Drzewa mają barwy jakby te same, a jednak wydaje Ci się, że są one przepełnione radością, która wcześniej nie była Ci znana. Las żyje, tak jakby cieszył się z samego faktu, że jest właśnie tu. Cieszy się również z Twoich odwiedzin, czuje, że i Ty jesteś pełnią radości, podziwu, a nawet miłości. Las ten robi wszystko, by Ci zaimponować. Setki ptaków śpiewają, liście machają, motyle fruwają, a zaraz naprzeciwko Ciebie wiewiórka skacze z drzewa na drzewo, zbierając pożywienie.
'Spójrz, jak skacze z jednego drzewa na drugie'- zawołała podekscytowana Sylwia.
'A cóż tam leci? Wygląda jak parasolka'- wydaje mi się, że świat dziś jest przepełniony magią.
'Dzięcioł, widzisz dzięcioła, słyszysz go?'
'Widzę i słyszę'.

Mogłybyśmy tak siedzieć godzinami, zresztą długo siedziałyśmy i to były chwile perfekcyjne.

Pokochałam to miejsce od razu, przemawiało do mnie, jakby łączyła nas prawdziwa więź, która siłą rzeczy musiała nas do siebie przyciągnąć.


Wyobrażałam sobie razem z Sylwią, jak to fajnie byłoby wybrać się na bal w takim miejscu. Piękna suknia, choinka w holu, schody przyozdobione lampkami i śnieg, dużo śniegu. Jeszcze muzyka grana na prawdziwym fortepianie.Wyobrażałam sobie, że zatrzymuję się w tym pałacyku na jakiś czas. Piszę książkę oparta o okno. Zerkam na las, na jezioro. Wieczorem palę świece. Schodzę na kolację, spaceruję po placu przyozdobionym przez kolorowe lampki, zawieszone na drzewach.

Tam wszystko wydawało się realne, wszystko otaczała magia, magia, której pewnie nigdy nie zapomnimy.Ukrywam to miejsce na zdjęciach, nie oddałam czaru, o którym piszę. Nie mogę doczekać się, kiedy wrócimy. Jesień musi prezentować się tam idealnie. Pełnia ciepłych barw, fruwające liście. Kocham atmosferę, jaką otacza nas jesień. Tak sobie myślę, że fruwające liście, to taka tęcza tylko spadająca z drzew, krzewów.
My na pewno pobawimy się liśćmi, bo kto zabroni dorosłemu pobawić się jak dziecko...
Oj, nie chowaj dziecka w sobie, wyzwól i ciesz się. To coś, co my dorośli powinniśmy pielęgnować, a nie zamykać na klucz. Bycie dziecinnym to, co innego. Ty obudź i pielęgnuj w sobie dziecko. Nie pożałujesz, a świat innym zobaczysz. To, co Ci teraz umyka, stanie się widzialne, a wiem, że odkryjesz wiele dobroci.Cieszę się, że razem z Sylwią mamy w sobie tyle z dziecka, że razem wyzwalałyśmy 'bąki', że cieszą nas dla wielu 'drobiazgi'. Dla nas te 'drobiazgi' to esencja życia.

Nie chcę, by Cię odkryło zbyt wiele osób. Chcę, byś pozostał taki, jaki teraz jesteś. Czuję się zaszczycona, że pozwoliłeś mi siebie odkryć, bo to jest prawdziwy zaszczyt.
Moja blogowa rodzina, też zasługuje, by poczuć Twój czar, dlatego o Tobie piszę.
Pałac Myśliwski w Promnicach.

Z całego serca Ci polecam i wierzę, że poczujesz tyle magii, ile ja tam czułam, ile my tam poczułyśmy.To nie my odnalazłyśmy to miejsce jakby wyjęte z nieznanej nam wcześniej baśni. Miejsce to nas znalazło i wyraźnie czuło, że zostanie przez nas pokochane. 
Co ma być, to będzie. Pomóc często trzeba. Bratnie dusze się odnajdą. Głupcy ci, którzy wołań nie słuchają. Ciałem stoją, a sercem całym gnają.Wdzięczna za odkrycie tego wielkiego skarbu jestem niesamowicie. Dar to jest wielki i wiem, że z czasem zrozumiem prawdziwą jego wartość. Dziękuję za możliwość poczucia magii, jaką czułam, będąc małą dziewczynką, dziękuję.
Czy bratnią duszą może być miejsce? Zdecydowanie.


250 komentarzy:

 1. Myślę że poczułabym sie tam podobnie jak Ty":)))kocham takie miejsca:))))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu, jestem pewna, że poczułabyś ogrom magii i życzę Ci, byś mogła odwiedzić to miejsce, bo na to zasługujesz. Pozdrawiam serdecznie i tulę mocno. Pięknego dnia. :))) <3

   Usuń
 2. Piękne miejsce i tak cudnie o nim napisałaś:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję baaaardzo. <3 Czekam, aż jesień odda swoje piękno najpiękniej, jak potrafi i znów tam pojedziemy. :) Uściski kochana. <3 :))

   Usuń
 3. Takie magiczne miejsca każdy z nas ma.Czasami są realnymi i wracamy do nich a czasami zostają z nami już tylko we wspomnieniach. Ważne że myśląc o nich wyzwalamy w sobie tylko pozytywne emocje. Piękne miejsce i pięknie je opisałaś i pokazałaś na zdjęciach. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. :) Myślę, że każdy posiadający choć jedno miejsce, które szczerze kocha, choćby już było tylko wspomnieniem, jest wielkim szczęściarzem. :) Dziękuję kochana Alicjo, niech serce Twe radość przepełnia, uściski. :*****

   Usuń
 4. Piękne miejsce. Czasami tak bywa, jakieś miejsce, dom , las, ogród sprawia,że zaczynamy marzyć i czuc się szczęśliwi jak dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak droga Lucyno. :) Ucieszyłam się bardzo, kiedy poczułam, że to takie miejsce. Wszystko wydaje się tam przepełnione magią, która przepełnia Cię całą. Życzę Nam takiego poczucia jeszcze nie raz, nie dwa. :))) Tulę. <3

   Usuń
 5. ..Pałac Myśliwski w Promnicach, to naprawdę wyjątkowe, tajemnicze miejsce z niepowtarzalną atmosferą.. niezwykłe i urokliwe, które przyciąga cudowną magią..po prostu czuje się tą fascynującą, niesamowitą atmosferę tego cudownego malowniczego miejsca <3
  ..dziekuję bardzo za wspaniały post Agnieszko.. Twoje zdjęcia są bajecznie przecudne! :)

  - zachwycona pozdrawiam najcieplej i najserdeczniej <3 <3 :**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam kobietę, która zawsze ucieszy mnie swoją osobą. :**** Byłaś tam, szkoda, że nie byłyśmy tam w tym samym czasie. hehe Pewnie byśmy sobie wyobrażały różności, spacerowały, rozmawiały, fajnie byłoby. :) Dziękuję, że jesteś i co z tego, że się powtarzam, czasami warto. Dziękuję, pozdrawiam, tulę, cieszę się i życzę, by całe żulstwo od Ciebie uciekało, a to, co dobre się Ciebie trzymało. :******

   Usuń
 6. Dziękuję, że i mi pozwoliłaś odkryć to magiczne miejsce. Wcale nie dziwię się, że chcesz tam wracać, a wyobraźnia podsuwa Ci piękne wizje. Muszę jeszcze napisać, że Twoje zdjęcia zachwycają. Nie powstydziłby się ich zawodowy fotografik.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doroto kochana, bo ja szczerze kocham moją blogową rodzinę, a Ty do niej należysz. Bardzo chciałabym, byś poczuła magię tego miejsca, choć może inne czeka i zaskoczy czymś innych niż to, co znane, czymś magicznym, bardzo Ci tego życzę. :) Dziękuję, nawet nie wiesz, bo ja opisać nie potrafię, jak dużo radości, siły mi podarowałaś. Jesteś pięknym człowiekiem, niech dobro Cię otacza. Najserdeczniej pozdrawiam. :********

   Usuń
  2. ..Twoje śliczne słowa i piekne życzenia wprawiają mnie w cudowny nastrój i dają wiele radości:)
   ..dziękuje najpiękniej Przeurocza Istotko, za to, że jesteś! <3
   ..ściskam mocno i pozdrawiam najcieplej, niech każdy dzień przenosi Ci moc cudownych chwil,
   ogrom piękna i szczęśliwych momentów <3 :****

   Usuń
  3. Słów mi brakuje, dziękuję. Kurcze, no jesteś pięknym człowiekiem i takich ja właśnie poszukuję. Sercem całym Cię przytulam, pamiętam i dziennie wysyłam dużo dobra, siły i po prostu przyjaźni. :) <3

   Usuń
 7. Czy mogę do Was dołączyć?
  Twoja relacja, zdjęcia, nastrój, sprawiły, że przeniosłam się tam i poczułam ten czar.
  Wiem, o czym piszesz. Kiedyś trafiłam przypadkiem na maleńką cerkiewkę skąpaną w słońcu, na szczycie niewielkiego wzniesienia, do którego wiodły stare, kwitnące wówczas jabłonie.
  Wśród kwiatów jabłoni koncertowały ptaki, a młoda sarenka kryła się za ścianą maleńkiej cerkiewki, której kopułka lśniła w słońcu bardziej niż złoto i wszystkie diamenty świata.
  Byłam tak oczarowana, że do dziś pamiętam tę radość, zachwyt...takie cuda zdarzają się bardzo rzadko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeny Basiu, ja to bym cieszyła się z Twojej obecności jak dziecko, wiem, że to byłby cudowny czas. :) Gdybyś Ty widziała, jak ja się uśmiecham, dziękuję Ci za to. <3 Wyobraziłam sobie Twoją magiczną chwilę, przepiękne wyobrażenie, a w rzeczywistości, to musiało być dopiero COŚ. Dziękuję, że się ze mną tym podzieliłaś i cieszę się, że takie coś było Ci dane. Teraz jeszcze bardziej cenię odkrycie tego pałacyku, bo rzeczywiście ta magia zdarza się rzadko. Jesteśmy szczęściarami. Cieszę się, że jest taka osoba jak TY. <3

   Usuń
 8. Będąc w takich miejscach można czerpać naprawdę niesamowitą energię. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowana droga Agnieszko. :) Zaraz otwierają się nowe drzwi, a ja chce je otwierać i sprawdzać, gdzie nauka, a gdzie skarb. Uściski wielkie. <3 :)))

   Usuń
 9. Te zdjęcia są pełne magii, cudne☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mi miło to czytać, dziękuję Natalio, całym sercem dziękuję. Dużo radości dla Ciebie. :***

   Usuń
 10. Twoje zachwycenie tym miejscem jest widoczne w Twoich słowach, ale i na każdym zdjęciu, które wyszły Ci wprost bajecznie:)
  Też mi się tam podoba, nawet czuję trochę tej magii przez szkło monitora, choć wiem, że to nie to samo:)
  Magiczne i piękne:) Jestem pod wrażeniem:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mi miło i jeszcze raz... jak mi miło. Dziękuję, takie słowa to dla mnie wielka radość, motywacja, wszystko, co najlepsze. Tak się cieszę, że mogłam Ci podarować nieco tej magii. Z całego serca życzę Ci, byś czuła magię, coś tak pięknego, tak innego, by Cię to zaskoczyło i wlało całą gamę szczęścia w Twoje serce. Jesteś bardzo kochana. :*******

   Usuń
  2. Dziękuję Ci, kochana, z całego serca za te piękne życzenia! Ty też jesteś kochana i życzę Ci wiele szczęścia:)))))

   Usuń
  3. Tulę z pełnią sympatii, cieszę się, że jesteś, dziękuję. <3 :)))

   Usuń
 11. Kochana, ale tam magicznie. Uwielbiam oglądać Twoje zdjęcia i przenosic sie do innej krainy, cudownie tam. Na pewno spędziłyście tam relaksujący czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, a ja uwielbiam Cię do tej krainy zabierać ze sobą. :) Cieszę się z Twojej obecności. <3 Nie wiem, czy jadąc tam drugi raz, poczuję taką magię, ale coś czuję, że tak. Celowo postaramy się pojechać na tygodniu, by mniej ludzi było. hehe Pięknego dnia kochana. :***

   Usuń
 12. Wspaniałe, bardzo magiczne miejsce odkryłaś, w którym można zatracić się,marzyć i śnić. Cudowne zdjęcia.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj droga Nino. :) To miejsce właśnie takie, jak napisałaś. <3 Dziękuję Ci całym sercem. Niech magia nas otacza, pozwalajmy jej na to. Życzę Ci dużo szczęścia, pozdrawiam cieplutko. :)

   Usuń
 13. Zdjęcia fantastyczne i miejsce również. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia zapraszam do mojej strony www.krystynaczarnecka.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i jeszcze raz dziękuję. :))) Szczęśliwego dnia Ci życzę. <3

   Usuń
 14. Piękne , nostalgiczne miejsce, doskonała sceneria dla Twoich słów. Pięknie opisane myśli i przeżycia. Uwielbiam takie miejsca, szkoda, ze wiele z nich popada w riunę. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Sylwię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tak mi miło na sercu. :***** Tak, szkoda, że tyle magicznych miejsc popada w ruinę. Mnie to serce się kraja na każdy zniszczony krzak na rzecz betonu. Jeny, no moja więź z naturą jest coraz silniejsza. No, a takie miejsca to prawdziwe piękno. Stare, klimatyczne budowle to ja uwielbiam, nowoczesne jakoś do mnie nie przemawiają. Pozdrawiam kochana, tak się cieszę, że ze mną jesteś. Niech magia Cię otacza. :********

   Usuń
 15. Nie marzyłam nigdy o balu i sukience, ze świętami też jestem na bakier, ale te dom pobudza rzeczywiście fantazję.
  Zawiesiłam się dłużej na zdjęciach schodów kolorowo oświetlonych. Takie zwyczajne, proste, ale ma coś w sobie.

  Nie zabij dziecka w sobie, bo tacy właśnie wejdą do Królestwa. :) To mi często w głowie kołacze. Ja byłam zawsze dziwnym dzieckiem, mało dziecięcych rzeczy mnie bawiło. Pamiętam dobrze jak rówieśnicy bawili się na spotkaniach z klaunami czy na teatrzykach kukiełkowych, a ja ani razu się nie uśmiechnęłam. Jak Wednesday Adams. ;D ;D Nie bawiło mnie to. Wolałam w domu coś poczytać albo iść z mamą gdzieś na spacer. Dziwne prawda? Mam wrażenie, że bardzo wcześnie dorosłam. Pasowałam do tych słów: "Ciałem stoją, a sercem całym gnają."
  Dlatego czasami zastanawiam się, czy to dziecko we mnie nie umarło już wiele lat temu.

  W czym montujesz filmiki? Świetnie wyszedł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yeee, cieszę się, bo i ja bardzo lubię zdjęcie schodów. Wiedziałam, że komuś się spodoba i Ty mi przyszłaś na myśl. :)

   Hahahaha Jak Wednesday Adams- ona fajowa. :D

   W życiu, Aniu, ja widzę, że Ty masz dużo dziecka w sobie. Jak Ty potrafisz cenić góry, naturę, deszcz, rośliny, bliskich... długo można tak pisać. Kurcze, a do tego jesteś zabawna. Ty masz w sobie dziecko. Ja też nie śmiałam się z klaunów, ja śmiałam się z tego, że wywinęłam orła na śniegu, a jak Marcin, mój brat go wywinął to już śmiech na całego. ;D Człowiek taki jak Ty ma w sobie ogrom z dziecka. Twoja wyobraźnia to jak traktujesz życie. Jesteś niesamowicie dojrzała i jednocześnie masz w sobie dziecko. Aniu, toż Ty połączenie piękne i proszę te słowa przyjąć, bo ja tu prawdę piszę. Takie osoby, jak Ty to DAR i to też proszę przyjąć, bo szczera jestem. :)

   Filmik zmontowałam na komórce w programie InShot. Cieszę się, że filmik Ci się spodobał. :**********

   Usuń
 16. Odpowiedzi
  1. Miło mi, że ją poczułaś, niech magia będzie blisko Ciebie. Uściski. :)))

   Usuń
 17. piękne zdjęcia i piękne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana. :*** Tak blisko, a nie miałam pojęcia o tym miejscu...tyle lat. No, ale widocznie właśnie w tym roku miałam poznać to magiczne miejsce. Uściski kochana. :)))

   Usuń
 18. Mieszkałam jakiś czas w lasach pszczyńskich. Mam związane z nimi wspomnienia z wczesnego dzieciństwa i również związane są z poczuciem czegoś nierealnego, ulotnego. Czegoś, do czego chce się wracać. Pałacyk pamiętam sprzed remontu i po. To jest niezwykle śliczna budowla. Faktycznie ma w sobie coś magicznego tak samo, jak jego była właścicielka księżna Daisy.
  Twoje zdjęcia są przepiękne. Potrafisz złapać to "coś". Otacza je niezwykła aura. I jeszcze jedno- jesteście uroczymi dziewczynami. Cieszę się, że istnieje taka przyjaźń, jaka jest między Wami. Wy się autentycznie nią cieszycie i widać to na Waszych twarzach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzruszyły mnie Twoje słowa. Jesteś tak kochana, ja naprawdę cieszę się, że jesteś częścią mojej drogi. <3 Dziękuję za wszystko. Nasza przyjaźń trwa niemal 21 lat, my staramy się, by była coraz to silniejsza. Sylwia to moja bratnia dusza. Nie zawsze jest dobrze, ale zawsze udaje się nam pokonać przeszkody. Chcemy urządzić sobie dzień z dzieciństwa, bo też czemu nie. Zorganizujemy atrakcje, przypomnimy sobie, jak to było za czasów szkoły. hehe Podróżować kochamy i też w to inwestujemy, wspomnienia kreujemy. Wiesz, jak mnie wzruszyłam słowami, że nie wiem, co napisać. Wiedz, że uszczęśliwiłaś mnie bardzo. Ja Ci życzę co najlepsze, niech Twoje marzenia się spełniają, boś jest pięknym człowiekiem. <3

   Usuń
 19. niezykłe i piekne miejsce , lubie takie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magia tam na bank jest i niech tam pozostanie. :) Pozdrawiam cieplutko. :)))

   Usuń
 20. Nie wiem co powiedzieć... "cudne miejsce" - to za mało.
  Na jednym zdjęciu wyglądacie dostojnie jak święte madonny, lecz wiem, że psoty Wam w głowie. To widać na śmiesznym filmiku :)
  Przytoczę słowa piosenki zespołu Pectus:
  " To miejsce dla Ciebie.
  Światło dla żywych wciąż w nas […]
  To miejsce dla Ciebie, które przynosi nam czas.
  Wciąż daję Ci wolność. Kochasz kolejny raz
  Na swoim niebie,
  które tak chciałbym Ci dać.
  Zabierz mnie proszę
  tam, gdzie nie kończy się świat."
  Agnieś, masz w sobie taką radość życia... Pielęgnuj to i nigdy nie zgub gdzieś na krętych życia ścieżkach. Buziaki posyłam :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś kobietą, którą uznaję za moją duchową przyjaciółkę. Naprawdę jestem bardzo wdzięczna, że jesteś. Kolejny raz mnie uszczęśliwiłaś, dodałaś wiary, optymizmu. Przypomniałaś, co ważne, co muszę pielęgnować. Widzę w Tobie człowieka o pięknym, wrażliwym sercu, które teraz tulę do swojego. Zasługujesz na ogrom dobra, dziękuję za wszystko. :*******

   Usuń
 21. Wspaniałe , urocze , pełne magii miejsce . Trochę tajemnicze , ale to jest jego plusem . Życie składa się z wielu drobiazgów , dla każdego z nas inny drobiazg jest esencją życia. Czuję tak jak Ty . Pozdrawiam cieplutko 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne słowa, a do tego mądre, dziękuję. :*** Naprawdę czułyśmy się tam szczęśliwe, nic nie mąciło tego szczęścia. Obu nam życzę jak najwięcej takich chwil kochana. Najserdeczniej Cię pozdrawiam, tulę mocno. :))) <3

   Usuń
 22. Kochana
  Pisane od ❤️!
  Malownicze miejsce😄
  Muszę wrócić na blogu do moich oczarowan z podróży.
  I ja mam takie miejsce, które mnie urzekły🤗
  Pozdrawiam serdecznie na miły dzień i tydzień cały 🌻🌞☕🦋🐝🐞

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana, pisałam prosto z serducha i cieszę się, że to czujesz. <3 Chętnie, bardzo chętnie poczytam i zobaczę miejsca Ci bliskie. :)

   Pozdrawiam i życzę pięknych dni, niech każdego przytrafi Ci się coś naprawdę miłego. Uściski. :))) <3

   Usuń
 23. It looks like such an amazing place!! Your photos are beautiful!! Have a great day!! Big hugs :)

  Lisa
  A Mermaid's Crafts

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you dear Lisa, you are always so nice. :*** Have a very nice day. Big hugs also for you. :)))) <3

   Usuń
 24. To całkiem niedaleko mnie... koniecznie musimy tam kiedyś pojechać, a Wy jesteście nieźle zakręcone hahahaha :)))aż przyjemnie Was oglądać. Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi droga Gabrysiu. :))))))) My takie zakręcone, staramy cieszyć się życiem, bo jest czym. Oczywiście życzę, byście tam pojechali, a może się tam spotkamy. hehe Uśmiech Ci posyłam, pozdrawiam serdecznie. Uściski. :))) <3
   :***

   Usuń
 25. Byłam tam kilka razy, faktycznie piękne miejsce- ma w sobie coś magicznego. A jesienią, gdy drzewa zrobią się kolorowe, wygląda po prostu bajkowo- koniecznie musicie tam wtedy wrócić!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O taaaak, Agnieszko, mam nadzieję, że spełnimy to marzenie i wrócimy tam jesienią. :) Toż wiem, że będę czuła się tam wybornie, jesień doda swojej magii. Wydaje mi się, że jesień pasuje do tego miejsca idealnie. :) Pozdrawiam cieplutko, radosnego dnia. :) <3

   Usuń
 26. Super miejsce, wspaniała wycieczka.:) Pozdrawiam obie pozytywnie zakręcone dziewczyny.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana, to był magiczny dzień. Pozdrawiam i w imię Sylwii też pozdrawiam serdecznie. hihi :) Pięknego dnia kochana. <3

   Usuń
 27. Gibran decía "Un árbol es nuestro contacto más íntimo con la naturaleza".
  Sentir la naturaleza nos hace felices y lo reflejáis en vuestra casa.
  El lugar es una maravilla. Las fotos son bellísimas y estar a gusto con las cosas más sencillas de la vida es lo que importa.
  Os deseo una buena semana💕
  Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so dear Laura. I agree with you one hundred percent. :) I love nature more and more. I think one day I will move to a place where is more nature than even in my small town.:0 Thank you for lovely words and wishes, you are amazing. Have a very nice day, I wish you all the best...without any occasion...just like that...because you deserve the best in life. Lots of hugs. :)))

   Usuń
 28. O tak, są takie miejsca z duszą, do których chce się wracać. Pałacyk w Promnicach zdecydowanie do nich należy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co, Ty musiałaś tam być. :) Dzięki Tobie to ja też ogrom odkrywam pięknych, a nawet zaskakujących miejsc i mam je na liście i pamiętam nawet zdjęcia z Twojego bloga, bo jak coś w serce się wbiło, to już tam jest. hehe Pozdrawiam cieplutko Ciebie i córkę, uściski wielkie. :)))

   Usuń
 29. Dices que te enamoro este lugar algo que lo hizo conmigo sin verlo en directo. Tu que lo viste, oliste y te envolvió no me parece raro.

  Saludos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oh, dear Tomas, this place is full of magic and I can't wait to visit it again at my favorite time of year. Amazing autumn must look so magical there. :)
   Thank you dear Tomas, saludos. :)))

   Usuń
 30. Un bello lugar, al menos así se ve en las fotografías.
  Saludos,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you dear Miguel. :))) This place is really magical.
   Saludos, have a very nice day. :)))

   Usuń
 31. zafundowałaś nam kolejny cudny spacer! dziękuję, że mogłam iść Waszymi śladami.... patrząc na Twoje zdjęcia czuję się magię tych chwil... zabiorę tam kiedyś moich chłopaków, 40 km kawełeczek od domu :)
  ścoskam moooocno Was obie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana, a wiesz jak mi miło, że poszłaś naszymi śladami. Zresztą szłaś obok, bo ja zawsze zabieram blogową rodzinkę ze sobą, pamiętam i tym bardziej wszystko cenię. Dziękuję. :) Będzie się Wam podobało, całym sercem życzę, byście tam pojechali i poczuli magię, a żeby dnia, w którym tam zawitacie, magia dawała czadu na całego. <3

   Ściskam mocno, uśmiecham się szeroko do Ciebie. :)))))))

   Usuń
 32. Super fotki,fajne miejsce odkryłaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję droga Elu. <3 Tak się cieszę z tego odkrycia. :) Pozdrawiam czwartkowo, niech magia Cię otacza. :***

   Usuń
 33. Witam.
  Cudowne miejsce. Ja też mam takie swoje, magiczne miejsca.
  Pozdrawiam i zapraszam.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudne to miejsce. :) Witam Michale w mojej blogowej rodzince, miło mi będzie lepiej się poznać. :) Najserdeczniej pozdrawiam i życzę pięknego dnia. :)))

   Usuń
 34. Przepiękne, magiczne miejsce!
  Cudowne zdjęcia!
  Serce się cieszy widząc takie urokliwe zakątki, gdzie człowiek i natura nie muszą ze sobą konkurować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję całym sercem, bardzo mnie ucieszyłaś i życzę, by ktoś Ci też tyle radości dziś podarował. Pięknie zakończyłaś, zdanie to zapamiętam. Każda wyrządzona krzywda naturze mnie boli, jest coraz gorzej, a dumna jestem z każdego, kto pomaga Matce Naturze. <3

   Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, życzę dużo dobra. :***

   Usuń
 35. Przepiękne miejsce, a Ty tak cudnie potrafisz wszystko ubrać w słowa, że już nie wiem czy miejsce jest piękniejsze czy Twoja opowieść o nim:) Zdjęcia to prawdziwe perełki.
  Pielęgnowanie dziecka w sobie jest bardzo ważne i nie ważne ile biologicznych lat się ma.
  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją przyjaciółkę:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję droga Mario, nosz Twoje słowa mnie niesamowicie cieszą i wlewają w moje serce tylko i wyłącznie dobro, dziękuję Ci za to. :***** Mój przyjaciel Jaagrat zawsze powtarza, że wiek, to tylko liczba, najważniejsze na ile lat sami się czujemy. On to uczy mnie życia, jest hindusem o niesamowicie pięknym sercu i pomaga mi jeszcze lepiej odkryć życie. :) Moja wewnętrzne dziecko jest regularnie karmione. hihihi Najserdeczniej pozdrawiam, niech magia otacza Cię Mario bardzo często, a Ty ją na bank wyłapiesz. :*******

   Usuń
 36. Przepiekny wpis, masz talent.Cały tekst oplątany magią , bajkowością a fotograf z Ciebie wspaniały, takie ujęcia.Masz wspaniałą przyjaciółkę.Ja też bym chętnie z Wami pochodziła, super dziewczyny jesteście.MIEJSCE REWELACYJNE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej Tak mi miło, że nie wiem jak to opisać. Dziękuję, naprawdę dziękuję całym sercem. Ja już w nim zapisałam Twoje słowa i będą mnie one pchały do przodu, kiedy osłabnę, a nawet kiedy będzie dobrze. hehe Widzisz, już się plączę, mam nadzieję, że nie bredzę, chyba nie. haha :))) Chętnie byśmy z Tobą pospacerowały, choć przez ten post Cię z nami zabrałam i ja bardzo się Cieszę, że spędziłaś tę chwilkę z nami. Życzę, co najlepsze, niech dużo magii Cię otacza. Pozdrawiam serdecznie i uśmiecham się do Ciebie szeroko. :)))) :********

   Usuń
 37. Chciałabym tam pospacerować, Agnieszko, tak zaczarowałaś mnie tym również uroczym miejscem. A te świetne, radosne fotki i filmik, wow! Człowieka ciągnie na łono przyrody bardziej, kiedy niedomagania zdrowotne przygwożdżają w chacie. Ale już wychodzę na prostą. Pozdrawiam Cię, Kochana :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Teresko. :**** Wyjdziesz na prostą, bo to Ty. Bardzo chciałabym, byś tam pospacerowała, ba... byśmy razem tam pospacerowały, pogadały, a ja starałabym się dodawać do tego szczyptę radości właśnie tego wewnętrznego dziecka. :) Życzę byś była coraz to zdrowsza, wierzę w to. Życzę, byś spacerowała wśród natury, by spotykało Cię dużo dobra. Najserdeczniej pozdrawiam i tulę. :)))) <3

   Usuń
 38. W takim miejscu można poczuć magie. Mając wyobraźnie można zobaczyć inny świat
  tak jak widzą dzieci. A jesienne kolory tylko je pobudzają. Piękne zdjęcia.
  Też uwielbiam las i jego kolory jesienią. Pozdrawiam i dużo niezapomnianych chwil
  obu Wam życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Teresko. :*** W tym miejscu wydawało mi się, że jestem jakby w innym świecie. Jakbym weszła do jakiejś baśni, tak łatwo było sobie wszystko wyobrazić, a nawet poczuć, jakby wszystko było realne. :) Kocham jesień, kocham jej barwy i czar, bo to czarująca pora roku. :) Pozdrawiam i również życzę wielu niezapomnianych chwil. Uściski i jeszcze raz dziękuję. :****

   Usuń
 39. Agniesiu, dziękuję, że podzieliłaś się z nami tym magicznym miejscem. Twoje fotografie i opisy potęgują jego czar i urok.
  Bal w pięknych sukniach - ech, pobudziłaś moją wyobraźnię. Bo uwielbiam takie klimaty.
  Ściskam mocno Ciebie i Sylwię - Wasza przyjaźń jest wielkim skarbem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaj Dziękuję kochana Małgosiu, bardzo mi miłoooooo. :)

   Cieszę się, że pobudziłam wyobraźnię, że choć tyle mogłam podarować. Jestem pewna, że bal w takim miejscu to prawdziwa, pełna piękna przygoda. Miło było siedzieć, patrzeć na pałacyk i wszystko sobie wyobrażać. Wiesz, ja nam życzę, by wiele magii nas otaczało, by działy się tak piękne chwile, aż zaniemówimy z radości. Przecież to możliwe, a ja nam tego życzę na całego. :)))

   Najserdeczniej pozdrawiam, poprzez swój komputer, wszystkie te kabelki przesyłam ogrom sympatii do Ciebie. :))) <3

   Usuń
 40. No i znowu się poryczałam ze wzruszenia. Przepiękne zdjęcia i przepiękny tekst. Cudowne zdjęcia. I cudowna chatka. Prawie jak z bajki. A ta pajęczyna? Coś pięknego. Dziękuję Agnieszko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och Kochana Karolino, nawet nie wiesz, jak mnie Twoje słowa ucieszyły i nadal cieszą. Tak mi miło na sercu, że ja naprawdę nie potrafię wyrazić tego słowami. Tulę Cię mocno i całym serduchem życzę Ci spełnienia marzeń. Jesteś niesamowita i bardzo kochana. Najserdeczniej pozdrawiam, najserdeczniej. <3 :****

   Usuń
 41. Też mamy z mężem takie miejsce, wracamy tam co najmniej dwa razy w roku, a w zasadzie witamy tam każdą porę roku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudowne, jakie to musi być cudowne. Z mężem, ukochane miejsce, witacie każdą porę roku, toż to marzenie. Cieszę się razem z Wami. Pewnie niebawem jesień tam przywitacie i niech to będzie przywitanie się z Panią Jesień pełne magii. :)))

   Usuń
 42. Przepiękny pałacyk i całe otoczenie :) Takie miejsce, w którym można się snuć bez końca snując marzenia ;) Ślicznie opisałaś :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo mocno. :))) To jest właśnie takie miejsce, jak opisałaś. No wiem, że jesienią tam będzie jak w prawdziwej bajce. :) Pozdrawiam i życzę wielu spacerów pełnych czystej radości. :)))

   Usuń
 43. A sala balowa tam była? Pewnie tak, chociaż nie pokazałąs. Bo ja zawsze w marzeniach widziałam siebie w ogromnej, rozświetlonej kandelabrami sali, jak wiruję w pięknej sukience w takt walca!
  Tak sugestywnie wszystko opisałaś, że aż poczułam się tak, jakbym tam była z Tobą, z Wami! :-)))))
  Zapisałam sobie, może kiedyś ......! Może się uda! Póki co, płaszczę tylną niewymowną!
  Serdeczności worek, z Ciepłym i Puchatym podsyłam! :-))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha Była, no a ja zapomniałam o tym zdjęciu. No nic, następnym razem dodam. hehe

   Dziękuję, miło mi na całego czytając tak piękne słowa. Uda się, całym sercem życzę, byś tam pojechała i poczuła się tak, jakbyś była na balu prawdziwym. :) Pozdrawiam cieplutko, zdrówka, radości życzę. Niech weekend też będzie udany dla nas wszystkich. Tulę mocno. :))) <3

   Usuń
 44. El reportaje es precioso, las fotos son un maravilla que con el texto y ese vídeo tan divertido es más aún si cabe.
  Un abrazo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you dear Fernando, it means a lot. :) I am so glad you like my photos, text and even my video. hehe Many many thanks. Always all the best for you. :)))

   Usuń
 45. ale tam musi być magia :) niesamowite miejsce;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tam bardzo magicznie, łatwo wejść tam w świat wyobraźni. No fantastyczne miejsce kochana, bardzo Ci polecam. Uściski, życzę super weekendu. :)

   Usuń
  2. muszę kiedyś tam zawitać:) ale to jak się wykuruje...

   Usuń
  3. Szybkiego powrotu do zdrowia. <3 Mnie pomaga na gardło, na przeziębienie picie cytryny. Wiesz, trochę cukru na łyżeczkę plus cytryna. Może i Ciebie to uzdrowi. <3

   Usuń
 46. Byłam:)miałam przyjemność pić kawę na tarasie:)))jest tam rzeczywiście cudnie:))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oja ale super to musiało być przeżycie:)

   Usuń
  2. Cieszę się, że tam byłaś. Kawa na tarasie w takim miejscu musiała wspaniale smakować. :) No zgadzam się przeżycie wspaniałe. Jakoś tak to miejsce wkradło mi się do serca. <3 Pozdrawiam serdecznie, pięknego, pełnego radości weekendu życzę. :))) <3

   Usuń
 47. What a beautiful collection of photos.
  My favorite is photo 5.
  Best regards, Irma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you dear Irma. Nice to know which photo is your favourite. :)
   Best regards, have an amazing weekend. :) <3

   Usuń
 48. Pięknie! Z tego miejsca aż bije magia! Czuć ją nawet przez same zdjęcia, nie umiem sobie wyobrazić jak cudownie czułabym się tam spacerując wśród drzew, chłonąć zapach chłodnego poranku, wdychając rześki podmuch wiatru... Rozmarzyłam się. Tęsknię za naturą. Tęsknię za mglistymi porankami. Tęskniłam za jesienią. Dobrze, że znowu tu jest i zachwyca swoim pięknem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana. :*** Przepięknie napisałaś. Ja również cieszę się jesienią, tęskniłam za Nią. Jakoś tak teraz wszystko jeszcze bardziej magiczne mi się wydaje. No widocznie urok jesieni na mnie działa i już. hehe Pozdrawiam, pięknego i bardzo udanego weekendu Ci życzę. Tulu tulu. :)))

   Usuń
 49. Piękne zdjęcia, miejsce jest naprawdę bajeczne, uwielbiam takie klimaty... Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Maks, jesteś bardzo miły. :) Dużo radości niech przyniesie Ci ten weekend, pozdrawiam. :)))

   Usuń
 50. Też bardzo lubię urokliwą jesień, klimat złotych liści i te powietrze jakby inne :D Jesienią w lasach jest najpiękniej <3 Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, jesienią w lasach jest najpiękniej. Marzą mi się wyprawy górskie, kiedy lasy są pełne barw, może się wreszcie uda w tym roku. :D Pozdrawiam kochana, miłego weekendu. :)))

   Usuń
 51. That's an old house, it's beautiful, thanks.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yea, such a beautiful and full of magic place. Have a nice weekend dear Bob. :) :)

   Usuń
 52. Ale piękne miejsce. Widać, że ma duszę i żyje swoim życiem i zapewne skrywa niejedną tajemnice. Uwielbiam takie miejsca.
  Pozdrawiam Cie bardzo gorąco z zimnego Pomorza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również tak widzę to miejsce, idealnie opisałaś. :) Jeny, miło będzie tam wrócić. :) Pozdrawiam bardzo serdecznie. U mnie raz zimno, raz wręcz upalnie, aż głowa mnie od tego boli. hehe Pięknego dnia, uściski posyłam. :) <3

   Usuń
 53. Lovely place and images.. Happy weekend ahead.. :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so very much Ana. :) Have a nice day, warm greetings. :)))

   Usuń
 54. Aguś cudne zdjęcia porobiłaś :).

  Filmik też super :).

  Pięknie opisałaś, to miejsce . Już wiem, że i ja będę nim zachwycona :). Może w końcu w przyszłym roku uda mi się tam pojechać ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś dziękuje Aguś, którą to dziś brzuch boli na całego, jak Ciebie dnia spotkania naszego zacnego. :D Jestem pewna, że oczaruje Cię to miejsce. Czemu za rok, przecież jesienią możecie jechać i kochaną zimą. Pomyśl, jak tam bajecznie musi być zimą, no, jeśli będzie fura śniegu. <3 Uściski dla kochanej Agnieszki. :))))))))))

   Usuń
 55. Wygląda na to, że swoją dobrą energią przyciągnęłaś prawdziwe piękno... przecudne miejsce! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana za te słowa, mam nadzieję, że przyciągnę jeszcze dużo dobra nie tylko sobie. :) Uściski wielkie silna, piękna kobieto. <3

   Usuń
 56. Bardzo lubię takie piękne, klimatyczne miejsca. Cudowne zdjęcia :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu. No to ja Ci życzę, byś tam kiedys zawitała. :) Naprawdę łatwo tam poczuć się jak w baśni. Mnie się wydawało, że ja tam odkryłam jakąś część mnie nieco zakopaną pod gruzami przeszłości. hehe Nie wiem jak to opisać. :D

   Cudnego dnia, a jak ten cudny nie będzie, to żeby kolejny taki był. Uściski. :)) <3

   Usuń
 57. Urzekające miejsce, choć mnie trochę przeraża ciemnymi barwami i tajemniczą ciemnością wnętrz. Komentarz godny pisarskiego talentu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję całym sercem. :))) Ja też dodałam na fotografiach nieco tej tajemniczości, mroku. Choć no tam tak jest, ale jednak piękno wybija każdy mrok, przynajmniej tam. ;) Najserdeczniej pozdrawiam, życzę wielu pięknych chwil. <3

   Usuń
 58. Piękne zdjęcia, chętnie bym zobaczyła to miejsce na żywo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i jeszcze raz dziękuję. :) Życzę z całych sił, byś tam pojechała i poczuła magię tego miejsca. <3 :)

   Usuń
 59. Bonitas fotos. Esse lugar é realmente especial!
  Apetece ir lá!
  Beijo e bom fim de semana.
  Obrigado.

  😉
  Olhar D'Ouro - bLoG
  Olhar D'Ouro - fAcEbOOk
  Olhar D'Ouro – yOutUbE * Visitem & subscrevam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you my friend. :) I am in love with this place, pure magic lives there. :)
   Have a nice day, greetings and hugs. :))) <3

   Usuń
 60. też pewnie od razu bym je pokochała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło to przeczytać. :) Niech los zaprowadzi Cię w to miejsce, bardzo Ci tego życzę. Posyłam dużo dobra. :) <3

   Usuń
 61. Zdjęcia nigdy nie oddadzą tego jak jest naprawdę :) Piękny blog. Pozdrówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie. :) Pozdrawiam cieplutko, szczęśliwego dnia. :)

   Usuń
 62. Adorei o blog e suas histórias.
  Um beijo e, fé um Deus que tudo
  melhora.
  Beijos a vocês duas.
  ESTOU SEGUINDO SEU BLOG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so very much. :)
   Nice to have you in my blog family. haha My English is funny...sorry. :D
   Have a very nice day. :)

   Usuń
 63. Czasem wybieram się na spacer bez konkretnego celu i idę tam gdzie mnie nogi poniosą. Nie raz trafiłam na urocze miejsce czy to las, czy rzeczka i tak jak pisałaś czułam jakby to miejsce było specjalne dla mnie. Jakby chciało, żebym je odkryła, jakby chciało być piękne dla mnie. A może to nie my odkrywamy takie miejsca tylko ona nasz. Otwierają nasze dusze na lepsze doznania.
  Czasem jednak lubię mieć cel. Kiedy usłyszę o miejscu tak pięknym jak na przykład to które opisujesz mam ochotę się tam wybrać :). Już się bałam, że zechcesz zachować w tajemnicy to miejsce tylko dla siebie. Miło, że jednak się z nami podzieliłaś. Nie jest daleko. Myślę, że kiedyś tam nieśmiało zawitam pozachwycać się :) Pozdrawiam moja kochana śmieszko :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie tak myślę kochana. :) Może nawzajem się odkrywamy, kto tam wie, jak to jest. Może coś nas do siebie przyciąga, czujemy siebie, no nie wiem. hehe Ty to tam totalnie pasujesz i życzę z całych sił, byście tam pojechali, no ty i mąż, a może i ja się doczepię. ;D Teraz to walczę, by ból gardła się ode mnie odczepił, choć ból łba mniejszy, no i po co ja to piszę. hahahahaha Pozdrawiam kochana, życzę, by magia otaczała Cię na całego. Choć nie wiem, czy tam chciałabyś widzieć latające wróżki wkoło Twego okna...hahahah dobra bredzę. :D Uściski wielkie. :))))))))

   Usuń
 64. Oh wow your photos are so amazing. You are so talented. That house and nature around looks so beautiful. Thank you so much for sharing.

  New Post - http://www.exclusivebeautydiary.com/2019/09/lebody-form-body-massager_20.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so very much, it means a lot. :) Have an amazing day, lots of love. <3 :)

   Usuń
 65. Przepiękne, cudne, magiczne miejsce! Nic dziwnego, że Cię opętało i rozkochało w sobie nie pytając o pozwolenie:-) Mnie zauroczyło po obejrzeniu zdjęć. A co byłoby gdybym zobaczyła je 'na żywo'. Pewnie... straciłabym dla niego głowę.
  To zdjęcie dróżki obsadzonej drzewami jest jak wrota do świata magii:-)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ mi miło czytać takie słowa, dziękuję. :**** Pięknie opisałaś zdjęcie leśnej dróżki. :) No musisz uważać, bo to miejsce ma wielki czar i pewnie Ciebie też nie zapyta o zgodę i w sobie rozkocha. hihihhi Życzę, byś tam kiedyś zawitała i poczuła ten czar. Najserdeczniej pozdrawiam, posyłam dużo dobra. :****

   Usuń
 66. Cudne miejsce :) muszę się tam wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci tego, to tak bajkowe miejsce. Następnym razem postaram się odkryć więcej, bo tam na bank jest co odkrywać. :) Pozdrawiam. :)

   Usuń
 67. Wspaniale opisałaś to magiczne miejsce, piękne zdjęcia, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu, bardzo mi miło. <3 Bardzo mnie cieszą takie słowa, dodają mi również wiary. :) Życzę dużo radości w sercu, pozdrawiam cieplutko. :) <3

   Usuń
 68. Miejsce cudownie magiczne i wiem na pewno, że mnie by też urzekło . Lubię to coś , tę duszę w starych raczej przedmiotach i budynkach.Piszesz po mistrzowsku i chylę czoła. To wszystko co opisujesz jest namacalne a jednak magiczne, bajkowe, ulotne .Cudowne zdjęcia , zachwycajace urodą miejsc. Te pajęczyny to mistrzostwo świata. Serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ten moment, w którym nie wiem jak wyrazić wdzięczność. Dziękuję, choć to za mało, by określić, by okazać, jak dużo dobra wlałaś w moje serce. Jesteś kochaną osobą, jak ja się z Ciebie cieszę. Nie oddam słowami radości, jaką czuję dzięki Twoim słowom. Ja z całego serca życzę Ci, byś tam pojechała, życzę co najlepsze, co Ci potrzebne. Dziękuję za obecność. <3 :*********

   Usuń
 69. waooo, such an amazing place it is. mesmerizing .i agree sometime, something like is really needed.
  New post on My Blog | Instagram | Bloglovin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you dear Shwet. :*** This place is truly full of magic. :) Have a super nice Wednesday. :) <3

   Usuń
 70. Dziękuję Ci z całego serca za ten komentarz na moim blogu. Wzruszyłaś mnie nim niesamowicie. Każde takie dobre słowo jest dla mnie tą iskierką, która daje radość i siły do dalszego życia bez ukochanej Mamy. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam dodać iskierkę. :) Jakoś tak myśli mi się o Tobie. Wierzę, że Mama jest obok i robi wszystko, byś czuła tych iskierek, jak najwięcej. Tulę mocno. <3

   Usuń
 71. Ależ Ty pięknie piszesz.
  Piszesz tak, że chciałaby się być w tym miejscu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z całego serca dziękuję, takie słowa dodają mi ogrom radości i siły i motywacji i wiary. hehe Dziękuję. :*** Pięknego dnia Ci życzę. <3

   Usuń
 72. Magiczne miejsce! I pięknie opisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję. :))) Pozdrawiam bardzo serdecznie, miłego dnia. <3 :)

   Usuń
 73. O dziękuję Ci Kochana. Przybiegłam do Ciebie napisać Ci abyś napisała jakiegoś posta bo mnie jesień przygniotła a tu proszę jest i czeka już na mnie :D
  Dzięki :D Wlewasz miód na moją duszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana jesteś na całego, to samo zrobiłaś dla mnie. No cieszę się, że jesteś. Mnie zaś przeziębienie chwyciło, ale dzięki Bogu jest już znacznie lepiej. Jupiju. :) Niech dużo słońca gości nad Twoją głową i niech napawa Cię to wielką radością. :*******

   Usuń
  2. Dzięki i nawzajem.
   Czytaj sobie raz jeszcze bloga i ten fragment z pięknem lasu nieznanego, jakiś chochlik się wkradł i pomyślałam, że podobne doznania mogli mieć Jaś i Małgosia nim wyszła do nich Baba Jaga :)))))) Buziaki.

   Usuń
  3. ahahahahaha Toś mnie rozwaliła, nie pomyślałabym. Teraz boję się, że tam jaka Baba Jaga grasuje... choć to pewnie ja sama. ;D Fajowa, żeś jest kobita. Pozdrawiam z mega wietrznego śląska. :)))))) Buziaki. :***

   Usuń
 74. Piękne miejsce . Chciała bym się tam schować przed ludzkim wzrokiem i gadaniem. Gdzie nikt by mnie nie znalazł , za to ja bym znalazła spokój. Dziękuje za słowa otuchy , ale czy ja jestem silna to nie wiem , za to teraz jestem w stresie o maleństwo kochane .
  Pozdrawiam serdecznie 😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś, jesteś, jesteś silna i to bardzo! Ja tę Twoją siłę podziwiam. Pamiętam o Was. Wiesz, że z całego serca życzę Wam zdrówka. Mam też wiarę, że kiedyś pojedziecie do tego pałacyku. Ja również potrzebuję spokoju, mało ludu, najlepiej ino najbliżsi i natura. hehe Pozdrawiam serdecznie, zdrówkaaaa. <3

   Usuń
 75. Wielokrotnie chciałam tam jechać, teraz na pewno nie ominę!Pięknie przekazałaś zalety tego miejsca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. :**** Spędzisz tam przemiło czas. Ja totalnie obserwuję drzewa, by nie ominąć jesieni w jej najpiękniejszym wydaniu i znów tam pojechać. :) Pozdrawiam i życzę Ci radosnego dnia. <3 :)

   Usuń
 76. Zapraszam na moje świąteczne szydełkowe Candy :)

  OdpowiedzUsuń
 77. Oj tak ! to miejsce też by skradło moje serce i duszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło to przeczytać. :) Życzę, byś tam kiedyś pojechała i cudownie spędziła czas. Pozdrawiam. :)

   Usuń
 78. Hola 🙋 Odnowiona. Si has escrito bien carnero, es el macho de la oveja y el padre de los cordetitos😊
  Te deseo un buen miércoles.
  Un abrazo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha Thank you dear Laura. I was relieved I didn't write anything stupid. :D
   Have a nice day, greetings. :)))))

   Usuń
 79. Beautiful series of photos, collages and video.
  I think photo 5 is really great.
  I enjoyed your blog.
  Best regards, Irma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Really thank you dear Irma. :***** Always all the best for you. <3

   Usuń
 80. Ładne zdjęcia.Jeszcze nie miałam okazji być w tym pałacu. Pozdrawiam :) jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana. :) No to życzę, byś tam kiedyś pojechała, myślę, że i Ciebie to miejsce oczaruje. Pozdrawiam, radosnego czwartku. :****

   Usuń
 81. Hello Agnieszka,
  What a nice post with very nice pictures. Shot 5 is very well taken.
  Impressive to read your wonderful words.

  Sweet greetings, Marco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello dear Marco. :) Thank you so very much. :) I am in love with this place. hehe
   Have a wonderful day, sweet greetings. :)))

   Usuń
 82. Wspaniała wycieczka piękne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Agnieszko, bardzo mi miło. Pozdrawiam cieplutko, pięknych dni Ci życzę. :)

   Usuń
 83. Cudowne zdjęcia. Czuć, że to miejsce ma wspaniałą duszę A Ty z tą duszą masz szczególną relację. Też kiedyś odnajdę takie miejsce, które będzie moją bratnią duszą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, przepiękne słowa od Ciebie otrzymałam. <3 Życzę Ci tego bardzo mocno i wierzę, że się tak stanie. :) Dużo radośnie w serduchu Ci życzę. <3

   Usuń
 84. Belle fotografie.
  Buon fine settimana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so very much. :))) Have a nice week, lots of joy. :)

   Usuń
 85. Ale piękne zdjęcia :o <3 Jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, dziękuję z całego serca. :) Posyłam dużo dobra. :)))

   Usuń
 86. Bardzo urokliwe miejsce i zdjęcia śliczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo Ci dziękuję, serce się raduje. :**** Tulę sercem całym. :)

   Usuń
 87. Agnieszko jestem onieśmielona tym miejscem. Jest magiczne, ciepłe - klimatyczne - jak piszesz. Zdjęcia oddają jakby duszę. Już oczyma wyobraźni widzę siebie tam na tej ławce z mężem siedząca i wokół ślicznego domku hasająca. :)

  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ajjjj... Jak miło mi na sercu czytając takie słowa, dziękuję kochana. :*** Też Was tam widzę i mam wiarę, że tam pojedziecie, spędzicie czas naprawdę wyjątkowo. Zasługujecie, by tam być, poczuć magię tego miejsca. :) Uściski serdeczne posyłam. Pięknego dnia Wam życzę. :)))) <3

   Usuń
  2. Serdecznie dziękujemy :)
   Uściski na kolejne dni niech lecą do Ciebie.

   Usuń
  3. Dziękuję Bogu za tak fajnych ludzi, kochani jesteście. Uściski. Mam nadzieję i wiarę, że zobaczę kiedyś Waszą relację z tego miejsca. :))))

   Usuń
 88. Widzę, że masz bardzo bogate życie duchowe i blogowe również! Taka ilość komentarzy po prostu powala!
  Co do miejsca to wygląda zachwycająco, zjawiskowo! Nie mogę sobie darować, ze nie zatrzymałam się tu w drodze do Pszczyny, a potem miałam już dużo roślin w samochodzie... Mam nadzieję że w następnym roku mi się uda. Ten pałacyk wiąże się z Daisy, którą większość z nas jest zafascynowana.
  Moc serdeczności Ci przesyłam.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana, całym sercem. Jesteś częścią mojej blogowej rodziny, nie umiem opisać słowami, jak Wy jesteście dla mnie ważni. Codziennie za Was dziękuję. <3 Ja o tym miejscu dowiedziałam się niedawno, tak blisko, a ja nie miałam pojęcia. No, ale wszystko ma swój czas i widocznie miałam go odkryć parę tygodni temu. :) Życzę z całych sił, byś tam pojechała, wierzę, że tak się stanie. :) Najserdeczniej dziękuję i tak też pozdrawiam. Dziękuję za bycie częścią mojego życia. <3

   Usuń
 89. Przepięknie opisałaś to miejsce i cudne zdjęcia poczułam się tak jak bym tam była i to dzięki Tobie :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeju, miło na sercu, dziękuję, bardzo Ci dziękuję. Ja zabieram Cię ze sobą w podróże i cieszę się, jak Ci się podobają. Cieszę się z Twojej obecności. Najserdeczniej pozdrawiam, niech dużo magii Cię otacza. :****

   Usuń
 90. pięknie pokazałaś nam ten zakątek, wydobyłaś z niego całą magię swym aparatem :) z przyjemnością się ogląda zdjęcia i widać, że miło spędziłyście czas :)
  dzieki za odwiedziny na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również dziękuję, bardzo mnie uszczęśliwiłaś. Najserdeczniej pozdrawiam i posyłam dużo dobra. :))) <3 <3

   Usuń
 91. Agnieszko masz dar pozytywnego przekazu swoich myślu,który sprawia że chce się u Ciebie zatrzymać na dłużej.
  Wspaniała fotorelacja i piękny przekaż myślowy.
  Tak zatrzymać dziecko w sobie pozwala nam dostrzegać prawdę , a nie tylko jej fragmenty.
  Przytulam mocno 😚🤗😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak piękne słowa, ja je zapisuję w sercu. Dziękuję, że znalazłaś dla mnie czas, do tego tak mnie uszczęśliwiłaś. Jesteś bardzo kochana, no życzę Ci, co najlepsze, co tylko Ci się marzy. Przytulam mocno, dziękuję, że jesteś, bardzo dziękuję. <3 :)

   Usuń
 92. Cóż za zdjęcia, nie mogę przestać patrzeć <3 Mają swój niepowtarzalny urok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i jeszcze raz dziękuję, bardzo mi miło na sercu czytając takie słowa. :))) Dużo dobra posyłam do Ciebie. :))) <3

   Usuń
 93. Agnieszko Kochana tak pięknie piszesz, że ja nawet nie wiem co Ci tu napisać... Słów brakuje.. Cieszę się, że odkrywasz takie miejsca, robisz wspaniałe zdjęcia. Jesteś niesamowitą osobą i tak trzymaj:))) Ściskam Cię mocno:))
  Dziekuję, że mnie odwiedzasz:))))

  OdpowiedzUsuń